Místo konání 2. ročníku Na skok do Prahy

Kulturní centrum Anis Gras

55, avenue Laplace – 94110 Arcueil

Spolek ECARTS od roku 2005 provozuje a umělecky řídí projekt “Prostor toho druhého”, v Arcueil, v prostoru bývalé distilérky z 19. století, Anis Gras. Kulturní a umělecké centrum, financované především městem Arcueil a l‘Établissement Public Territorial Grand Orly Seine Bièvre, se strukturuje ve dvou liniích: umělecké rezidence a tvorba a vzdělávací aktivity.

Anis Gras je základnou, domem tvoření, místem setkání, které podle svých možností živí dnešní tvořivost. Staví se do komplementární pozice k jiným divadlům či kulturním prostorům. Ředitelka Catherine Leconte vede toto kulturní centrum velmi organickým způsobem: podle svých vlastních slov upřednostňuje plevel před uhlazenou zahrádkou. V praxi má tedy Anis Gras neustále otevřené dveře dokořán, propojuje zavedené umělce s amatéry, řemeslo s uměním a uskutečňuje celou řadu sociálně angažovaných aktivit na problémovém pařížském předměstí.

Gare au Théâtre

13, rue Pierre Sémard – 94400 Vitry-sur-Seine

Multikulturní prostor věnovaný současnému umění v centru města a dvě stanice od Paříže. Starou vykládací halu nákladního nádraží se v roce 1996 rozhodl soubor Cie de la Gare proměnit na místo věnované nezávislým souborům a současné literatuře. Gare au Théâtre bylo otevřeno v roce 1998.

České centrum v Paříži

18, rue Bonaparte – 75006 Paris

Posláním Českých center je rozvoj dialogu se zahraniční veřejností a aktivní prezentace ČR v oblasti kultury, jakož i podpora prezentace ČR v oblastech vědy, školství, obchodu a cestovního ruchu. Standardem je pomoc při prosazování české kultury do programů předních uměleckých institucí v zemích působení. Česká centra jsou součástí Evropského sdružení národních kulturních institutů EUNIC. Jsou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR.