Na skok do Prahy | Fais un saut à Prague | O festivalu

První festival českého divadla ve Francii Na skok do Prahy si klade za hlavní cíl prezentaci českého divadla a dramatu a jeho zpřístupňování nejen divákům, ale i francouzským institucím a profesionálům z oblasti kultury a umění. Zároveň navazuje na už zavedený festival francouzského divadla v Česku Sněz tu žábu a stává se tak druhým pilířem mostu mezi českým a francouzským nejen divadelním prostředím.

Druhý ročník festivalu Na skok do Prahy se uskuteční v Arcueil a Paříži od 26. do 28. září 2019.

Program 2. ročníku »

Místo konání »

Festival Na skok do Prahy probíhá především díky podpoře uměleckého prostoru Anis Gras a úzce spolupracuje s Českým centrem v Paříži, agenturou Dilia, Institutem umění – Divadelním ústavem a od letošního ročníku i městem Arcueil.

Zároveň organizátoři založili první komisi pro výběr českých textů určených k překladu do francouzštiny v rámci mezinárodní organizace Eurodram.

Cenné jsou ale i umělecké spolupráce, navázané především s festivalem českého filmu Czech IN, s divadlem Théâtre Ouvert a s francouzskými divadelními soubory cie MA-HU a collectif Pris dans les phares.

Na druhém ročníku festivalu českého divadla ve Francii Na skok do Prahy se představí dvě oceňované české inscenace: Deník zloděje divadelní společnosti Masopust a inscenace Požitkáři Divadla Na zábradlí.

„Zábradlí“ poprvé ve Francii. Na skok do Prahy přivítá Požitkáře a Deník zloděje – více čtěte zde »

Na skok do Prahy 2018: Fantomasova manipulace loutkou a hledání rytmu – reportáž z prvního ročníku čtěte zde »

Na skok do Prahy 2018
« 2 z 7 »