květen, 2019

so11kvě15:00so17:00Umělecká instituce jako živý organismus (masterclass s Catherine Leconte)15:00 - 17:00 Sněz tu žábu:Ántré

Detaily

Masterclass pro (nejen) divadelní profesionály, kterou v rámci festivalu Sněz tu žábu povede Catherine Leconte, ředitelka kulturního centra Anis Gras v Arcueil, jež je partnerem festivalu českého divadla ve Francii Na skok do Prahy.

Anis Gras je základnou, místem zrodu a setkání, které podle svých možností živí dnešní tvorbu. Staví se tak do komplementární pozice k jiným divadlům či kulturním prostorům. Během tohoto setkání bude řeč o tom, jak je tento prostor od svého otevření v roce 2005 „vytvářen“. Budeme ho vnímat spíše jako proces tvorby než jako projekt nebo plán. Pokusíme se sdílet „myšlenku“ takového prostoru, který upřednostňuje organické vedení před mechanickým. Anis Gras není vystavěno na síle, ale na diverzitě, na pohybu a oběhu, jež jsou nutné pro existenci všeho živého, a tedy i tvorby. Jméno, které neseme, „Prostor toho druhého“, nemá mít smysl morální, nýbrž etický, estetický. Jeho posláním je vůle hlásat, že pohostinnost a jinakost jsou nezbytnými nástroji vývoje všeho živého (zde v jeho tvůrčí/tvořivé podobě), a pokusit se vytvářet vztahy, spíše nežli sítě.

Rozhovor s Catherine Leconte: Stačí otevřít dveře a nedívat se na lidi svrchu »

Vstup zdarma.

Svoji účast potvrďte na emailu: workshopy@sneztuzabu.cz.

Kompletní tlumočení z francouzštiny do češtiny a naopak zajištěno!

Čas

(Sobota) 15:00 - 17:00

Location

Studio ALTA

U Výstaviště 21, Praha 7, 170 00

X