září, 2019

so28zář15:00MasterClass se scénografem Markem Cpinem15:00

Detaily

Workshop s českým scénografem Markem Cpinem je určen studentům divadelních či uměnovědných oborů, divadelním profesionálům a vůbec všem, které dokáže nadchnout síla scénických obrazů. Práci Marka Cpina můžete vidět v inscenaci Požitkáři (na programu festivalu v sobotu 28. září) Divadla Na zábradlí, kde pravidelně tvoří.

Vstup volný.

Marek Cpin

Vystudoval scénografii a kostým na brněnské JAMU v ateliéru doc. Meleny. Na svém kontě má více než 90 výprav k inscenacím po celé České republice. Je stálým spolupracovníkem Jana Mikuláška. Jeho výrazné kostýmy se i v současných hrách vyznačují důslednou stylizací, je to scénograf zásadního jevištního gesta, které z výpravy činí klíčový element. Dále spolupracoval s režiséry Martinem Františákem, Martinem Glaserem, Davidem Drábkem, J.A.Pitínským, Michalem Langem a dalšími.

V letech 2010 (Macbeth), 2011 (Trapná muka) a 2013 (Zlatá šedesátá) byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii scénografie roku. Držitel Ceny divadelní kritiky v kategorii Scénografie roku 2014 k inscenaci Požitkáři. V roce 2012 připravil kostýmy k filmům Rozkoš Jitky Rudolfové (nominace na Českého lva za nejlepší kostýmy) a Křídla Vánoc Karin Babinské. Dále je autorem scény a kostýmů inscenací Divadla Na zábradlí AnderSen, Buržoazie, Cizinec, Europeana, Hamleti, Mýcení Posedlost a autorem kostýmů k inscenaci Korespondence V+W.

Čas

(Sobota) 15:00

Location

Anis Gras

55 Avenue Laplace

X