květen, 2019

ne12kvě14:00Čerstvé jednohubky14:00 Sněz tu žábu:Degustace

Detaily

Režie: Zuzana Burianová
Hrají: Michal Lurie, Viktor Kuzník a Martina Šindelářová
Hudba: František Kukula

Jednohubky jsou speciálním druhem scénického čtení, v rámci kterého vám pro povzbuzení chuti servírujeme úryvky několika současných, tematicky propojených dramatických textů. Letos bude ústředním tématem život teenagerů a představíme v něm úryvky textů Když už tak kecáme, chápeš od Gabriela de Richauda, Dokaž to od Lucie Vérot a Křehké útržky Cornelie Sno od Loo Hui Phang.

“To je ona. Cornelia Sno. Nejkrásnější na ní jsou její uši. Vypadají jako malé spící veverky. Takové uši musí slyšet i velmi drobné zvuky, zvuky, které nikdo neslyší. Hmyzí povzdechnutí. Zvuk prachu koulícího se po podlaze. Závan větru na angorském svetru. Zvuk noty, která zvolna umírá.”
Loo Hui Phang: Cornelia Sno

50 Kč

Vstupenky kupujte zde »

GABRIEL DE RICHAUD je básník (cena René Leynaud 2017, cena Jean Lalaude 2003), dramatik (A mots Découverts, Jeunes Textes en Liberté, E.A.T…), skladatel, performer a režisér. Je ředitelem instituce Maison des Écritures et des Écritures Transmédias M.E.E.T. HYPOLIPO, která ve spolupráci s vydavatelstvím Espaces 34 během celého roku přijímá do rezidence autory a autorky mladší 35 let. Vyučuje psaní pro divadlo na univerzitě v Grenoble. Byl ředitelem městského divadla ve Volvic (2008-2011), kde založil festival à la Source.

LUCIE VÉROT absolvovala v roce 2017 obor dramaturgické tvorby na Národní škole divadelních umění a technologie (ENSATT). Je autorkou dvou textů pro mládež napsaných pro Comédie de Valence: Le Gène de l’orchidée a Prouve-le. Pro Maïanne Barthès napsala také text Antigone Faille zero day. Její text Mangrove získal v listopadu 2018 cenu Artcena (podpora tvorby dramatických textů) a byl představen formou scénického čtení v dubnu 2019 v divadle Théâtre de la Tête noire.

LOO HUI PHANG je spisovatelka, scénáristka a filmová režisérka. Narodila v Laosu v roce 1974 a nyní žije v Paříži. Její první grafický román Panorama, který adaptovala pro televizní stanici Arte, získal ocenění na Mezinárodním LGBT festivale  v Turíně. Loo Hui Phang zkoumá možnosti narace skrze komiks, film, román, výtvarné instalace a performance. Spolupracovala například s Michelem Houellebecq, Rodolphe Burger, Moriarty, Frederik Peeters. V posledních letech pracovala například na inscenacích Outside a Trois Ombres.

Čas

(Neděle) 14:00

Location

Studio ALTA

U Výstaviště 21, Praha 7, 170 00

X