Hlavním hostem pátého ročníku festivalu bude inscenace TIMON/TITUS režiséra Davida Czesienskiho a hereckého kolektivu OS’O. Svérázná autorská adaptace z Shakespearových her Titus Andronicus a Timon Athénský destiluje téma dluhu, se kterým pracuje ve všech jeho významech: ať už se jedná o finanční krizi v Evropské unii nebo napjaté emoce s prarodiči.

Vstupenky kupujte zde »

so11kvě20:00Collectif OS’O (FR): Timon/Titus20:00 Sněz tu žábu:Banket

„Inscenace Timon/Titus patří mezi autorské projekty mladých hereckých kolektivů, kterých je ve Francii za posledních pár let čím dál víc. Kolektivní rukopis se tu projevuje nejen sevřeností v precizních vztazích mezi herci na jevišti, ale také dramaturgickou hloubkou,“ přibližuje výběr francouzského souboru šéfdramaturgyně Sněz tu žábu Linda Dušková.

„Mám z letošních hostů velkou radost, protože perfektně doplňují inscenace, které jsme dosud na festivalu představili. Ještě nikdy jsme zatím z Francie nepřivezli čistě autorskou činoherní inscenaci. Je to úplně jiný inscenační přístup, atmosférou se hra podobá třeba filmu Rodinná slavnost,“ dodává Dušková.

Máme se na co těšit!

David Czesienski

Narozen 1985 v Berlíně. Vystudoval režii na Vysoké škole dramatických umění „Ernst Busch“ v Berlíně. Je spoluzakladatelem skupiny PRINZIP GONZO a spolupracoval na řadě dalších projektů v Německu a také se skupinou collectif OS’O ve Francii (L’ASSOMMOIR podle Zoly, 2011, a TIMON/TITUS, 2014).

Collectif OS'O: Timon/Titus
« 2 z 2 »