BANKET

10. 5. 2018 20:00

Koncepce, režie, hrají / Conception et interprétation: Pierre Meunier a Raphaël Cottin

Umělecká spolupráce / Collaboration artistique: Marguerite Bordat

Produkce / Administration: Claudine Bocher

představení beze slov / performance sans mots

Ve slavné inscenaci režiséra Pierra Meuniera, vytvořené pro IN program Festivalu v Avignonu, se na jevišti setkává jeden herec a režisér (Meunier), jeden tanečník a choreograf (Raphaël Cottin), jedna scénografka (Marguerite Bordat) a jedna krásná stará skříň… a jeden z nich se konce představení nedožije.

Setkání tří výjimečných divadelních osobností dalo vzniknout burleskní, tragikomické performance o radosti z anarchie, o duši neživých věcí a o rozbíjení všeho možného.

„Jedna krendenc denně. To je rozpis práce tvůrčího týmu stěhováků-řezníků, kteří vytvořili inscenaci Kredenc naživo. Jejich demoliční firma za méně než hodinu promění starou dřevěnou skříň v třísky na podpal. A je tohle divadlo? Ano, je! Představení tak definitivní a šílené jako jiné masakry končilo tichem a zůstalo dlouho v paměti. Co všechno se může skrývat v jedné staré kredenci.“ (Rosita Boisseau, Le Monde, 21. června 2016)

Créé dans le cadre du Sujet à vif – la SACD au Festival d’Avignon en 2014,Buffet à vifest avant tout une rencontre autour d’un splendide buffet à l’ancienne, entre Pierre Meunier, comédien, metteur en scène, Raphaël Cottin, danseur, chorégraphe et Marguerite Bordat, scénographe, metteure en scène. De cette rencontre est née une performance burlesque, tragi-comique, composée par ce trio.

Un buffet par jour. C’est le régime de la fine équipe de déménageurs-bûcherons du spectacle Buffet à vif, entreprise de démolition par l’absurde qui fait passer, en moins d’une heure, un buffet à l’ancienne au rayon bois de chauffage. Et ça fait un spectacle ? Eh bien, oui ! Aussi définitif et délirant soit le massacre, il finit par faire couche et strate dans la mémoire. Un buffet, du petit bois et voilà ce qu’il en reste.“ (Rosita Boisseau – Le Monde – 21 juin 2016)

 

Vstupenky / Billets: 220 Kč / 120 Kč

Vstupenky za 50 Kč pro studenty oborů Divadení věda a Translatologie (francouzština), studenty AMU a držitele karty IF Pass. Slevu lze uplatnit pouze na pokladně Studia ALTA.