BANKET

28. 5. 2017 18:00

autor / auteur: Catherine Zambon

překlad / traduction: Natálie Preslová

režie / mise en scène: Petr Hašek

dramaturgie / dramaturgie: Natálie Preslová

hrají / avec: Jáchym Borovička, Terezie Jelínková, Lucie Valenová, František Hnilička, Aleš Surma

Pětiletý Alayn nemá rád fotbal, zato se rád obléká do kostýmu víly, který patří jeho starší sestře. Ostatní kluci ho nemají rádi, protože se chová jako holka. A jeho sestra Nina se i pro něho pokouší zjistit, jaké vůbec mají holky místo na světě. Hra určená dětem od pěti let, která ve Francii způsobila značný rozruch, otevírá složitá témata, o kterých se u nás moc nemluví, natož s dětmi. Zároveň si ale počíná citlivě a s lehkostí a staví především na dětské imaginaci, která dospělým tak často chybí.

Alayn est un petit garçon. Pourtant il préférerait être une princesse ou une fée, avoir des cheveux longs et des vêtements roses. Sa mère s’inquiète, son père ne voit rien. À l’école, on se moque de lui, on l’insulte, on le frappe. Il essaie de s’échapper en faisant de la magie, mais ça ne marche pas toujours. Seule sa soeur Nina est consciente de son chagrin. Elle est décidée à le défendre envers et contre tous. Jusqu’où ira-t-elle pour protéger son frère ?

Vstupenky / Billets: 160 Kč/ 110 Kč

Vstupenky za 50 Kč pro studenty oborů Divadení věda a Translatologie (francouzština), studenty AMU a držitele karty IF Pass. Slevu lze uplatnit pouze na pokladně Studia Alta.