BANKET

28. 5. 2017 20:00

autor / auteur: Pauline Peyrade

překlad / traduction: Michal Zahálka

režie / mise en scène: Jan Holec

výprava / décor: Anežka Straková

hrají / avec: Vendula Svobodová, Lukáš Příkazký, Radovan Klučka

Mrazivá noc, po prázdné dálnici ujíždí z města na venkov auto se dvěma mladými lidmi. Kilometry narůstají, teplota klesá, kolem se míhají odpočívadla, křižovatky a místní názvy. Pořád zvoní telefon, ale řidička ho nechce zvednout. Řeč moc nejde, ale přece se postupně z náznaků dozvídáme o vztahu Iriny a Johannese, dvou sourozenců. Irina má k Johannesovi ochranitelský vztah, rozhodla se, že dnes v noci ho odveze pryč od nějakého dlouho nepojmenovávaného problému. Hra je lehký psychologický thriller pro tři herce, dva hlasy, cestu a tachometr. V roce 2016 ji uvedla formou scénického čtení Comédie-Française.

Réécriture lointaine d’Hansel et Gretel, Bois impériaux se pose à l’endroit de friction de deux lieux contradictoires – l’autoroute, métrée, grise, stérile, et la forêt, infinie, noire, mythique. Irina et son frère Johannes roulent en pleine nuit. Irina tente de rejoindre un centre où son frère pourra soigner sa toxicomanie, et se perd en chemin. Dans la voiture, se joue le drame de l’implacable le réel. Des disputes. Des règlements de compte. Tout autour, s’étend la nuit, la nuit noire de la route, où l’on n’y voit qu’à profondeur de phares, où les panneaux jaillissent des ténèbres avec des noms bizarres et disparaissent aussitôt en emportant avec eux leurs légendes. Au bout du chemin, les attend Serge, gérant bavard d’une station-service perdue au plus noir de la forêt. Bois Impériaux a été publiée aux Solitaires Intempestifs en 2016.

Vstupenky / Billets: 160 Kč / 110 Kč

Vstupenky za 50 Kč pro studenty oborů Divadení věda a Translatologie (francouzština), studenty AMU a držitele karty IF Pass. Slevu lze uplatnit pouze na pokladně Studia Alta.