Guillaume Vincent: Les ve mně (Forêt intérieur)

Guillaume Vincent: Les ve mně (druhý ročník, 2016)

Sociálně laděné drama zachycuje životní fázi konce dětství dvou adolescentů.

Překlad: Jana Bartůňková
Žánr: činohra
Obsazení: 4 muži, 1 žena 

„Julián se položí na Hedviku, kterou slyšíme plakat. Zdáli zní volání Tomášovy matky. Po větvích teče krev. Stéká po kmeni a vpíjí se do kořenů stromu. Tomáš se pokouší potichounku slézt. Volání matky je stále naléhavější. Tomáš tiše skočí ze stromu. Ponožky a kalhoty má od krve. Utíká pryč. Obloha se znovu zatahuje, hustě sněží.“

Hlavní postavy této hry, adolescenti Thomas a Edwige, pocházejí ze sociálně slabého prostředí francouzského maloměsta, kde se snaží zahnat nudu, jak jen mohou. Autor se skrze jejich příběhy snaží zachytit životní fázi konce dětství, kdy si stále ještě chceme hrát, ale jen pokud jsou naše hry zvrácené a nebezpečné.

Guillaume Vincent (*1977, Francie)

Francouzský režisér, herec a dramatik. Po studiu režie na divadelní akademii ve Strasbourgu založil divadelní soubor MidMinuit, pravidelně spolupracuje s pařížskými divadly Théâtre National de la Colline et au Théâtre des Bouffes du Nord, inscenace jeho hry Padá noc… byla uvedena v roce 2012 v rámci IN programu na Festivalu v Avignonu, svůj text Setkání na Gare de l´est uvedl v Théâtre des Bouffes du Nord, tato inscenace byla oceněna cenou Molière 2015 pro herečku v hlavní roli.

Text byl v Česku poprvé představen na 2. ročníku festivalu Sněz tu žábu (2016, režie: Marek Němec)

so12bře19:00Guillaume Vincent: Les ve mně19:00 Sněz tu žábu:Banket