Leonore Confino: Belgická Ryba (Le poisson belge)

Leonore Confino: Belgická Ryba (druhý ročník, 2016)

Dialog osamělého pána a zvláštní holčičky, která mu pronikne do života.

Překlad: Petr Christov
Žánr: činohra
Obsazení: 1 muž, 1 žena (pořádná zlatá rybka)

– Dětský přísahy nic neznamenaj. Musíš mi dát jasný pravidla: „tohle ne ne tak tohle ani náhodou tohle taky ne hele žádný výmluvy na tohle teda zapomeň” a musíš vydržet, když budu třeba křičet „přísahám, na mou duši, slibuju na psí uši, na mě se můžeš spolehnout.“ Protože když dítěti ustoupíš jednou, tak finito, hotovo konec, chápeš? Pěkně si to pak všechno vyžereš.
-Zavři klapačku a jdi spát!

Text Belgická ryba je dialogem dvou postav, osamělého Velkého pána, který jednoho zimního večera potká na ulici Malého holčičku. Zvláštní holčička pronikne do jeho bytu, vyžaduje od pána péči a systematicky destruuje jeho pečlivě naplánovanou každodennost.

Leonore Confino (*1981, Francie)

Herečka a dramatička, působící ve Francii a v Kanadě. Spolu s režisérkou Catherine Schaub založila divadelní soubor Productions du silon, jako herečka spolupracovala například s režisérem Nielsem Arestrupem na jeho inscenacích pro Avignonský festival. Její hra Belgická ryba byla v září 2015 uvedena v pařížském Théâtre de la Pépinière a byla vydána ve francouzském nakladatelství Actes Sud.

Text byl v Česku poprvé uveden jako scénická skica na 2. ročníku festivalu Sněz tu žábu (2016, režie: Ondřej Mataj)

ne13bře18:00Leonore Confino: Belgická Ryba18:00 Sněz tu žábu:Banket