Nicolas Doutey: Odcházím dvakrát (Je pars deux fois)

Nicolas Doutey: Odcházím dvakrát (první ročník, 2015)

Krátká absurdní hra o páru v mezní situaci zaujme poetikou, vtipem i citlivostí.

Překlad: Linda Dušková
Žánr: činohra
Obsazení: 1 muž, 1 žena (jakéhokoli věku)

… je to stejné jako někam postavit žebřík, vylézt na něj, potom ho dát pryč a počkat jestli se udržíme ve vzduchu nebo ne anebo se jít někam úplně odněkud ze strany podívat kam jsme se to dostali…

Pavel a Pavlína jsou neustále spolu. Doma. Venku. V kavárně. Na lodi. Všechno se zdá být v pořádku, ale něco se přece jenom změnilo. …připadám si jako svatební auto, co za sebou táhne spoustu hrozně hlučných věcí, dokonce si připadám jako ta spousta hrozně hlučných věcí za svatebním autem… Tato krátká absurdní hra, vyprávějící příběh páru v mezní situaci, zaujme svébytnou poetikou, vtipem a citlivostí k tématu.

Nicolas Doutey (*1982, Francie)

Spisovatel, divadelní teoretik, pedagog. Spoluzaložil nezávislou literární revue s názvem [avant-poste]. Dosud má na svém kontě desítku her. Odcházím dvakrát a Den byly uvedeny Alainem Françonem v pařížském Théatre Ouvert v roce 2011. O rok později byla natočena rozhlasová verze pro vysílání rádia France Culture (režie Baptiste Guiton a Alexandre Plank). Textu Odcházím dvakrát se rovněž chopil Adrien Dupuis-Hepner, jenž hru uvedl na scéně divadla prestižní vysoké divadelní školy ENSATT v Lyonu roku 2014. Působí jako profesor ENSATT V Lyonu. Přispívá do časopisů Critique, Passages d’encre a Atlas Renaude. Jeho teoretické práce, čerpající ze zkušenosti autorské i divadelnické, stojí na pomezí filozofie a současného divadla. Vedl vydání Beckettových poznámek ke Geulincxovi, podílel se na kolektivním čísle Filozofie scény (2010).

Hra byla v Česku poprvé uvedena na 1. ročníku festivalu Sněz tu žábu (2015, režie: Linda Dušková)

čtv05bře19:30Nicolas Doutey: Odcházím dvakrát19:30 Sněz tu žábu:Banket